top of page

TRT Eba TV'de yayınlanan,"Hazır mısın?" yarışma ve eğlence programında dört özel eğitimli grup olan; işitme engelli, görme engelli, ortopedik engelli ve zihinsel engelli grupları katılım sağladığı bir çalışmaya imza atıldı. Bu yanıyla da medya tarihimizde bir ilktir.

 

 Normal gelişim gösteren çocuklarımızın da katıldığı yayınımızda kaynaştırma programı uygulandı.

Kaybedeni olmayan bu yarışma programımızda çocuklarımız birbirleriyle çok güzel dostluklar kurarken; eğlenirken öğrendi ve aynı heyecanı paylaştılar.

Türkiye’de ilk kez İşitme Engelli bir Tercüman bizim yayınlarımızda kullanıldı. İşitme engelli camiası üzerinde çok büyük bir yankı uyandırdı. Görünür hale gelmekten, kendilerinden birinin böyle bir şeyi başarabildiğini görmek işitme engelli camiasında büyük bir motivasyona sebep oldu.

Türkiye’de ilk kez bir yarışma ve eğlence programında işitme engelli grupların katıldığı bölümde sunucu hem Türkçe hem de Türk İşaret Dili ile konuşarak Türk Televizyon tarihine geçen yayınlara imza atıldı

Yayınlar esnasında kişisel gelişim, başarı hikayeleri, tarihsel bilgiler, sosyal sorumluluk ve ahlak bilgileri gibi konuları içeren animatikler ve hikaye anlatıcıları tarafından hazırlanan bir özel bölümde yer aldı.

Yayınımıza çocuklarımızın yoğun ilgisi sebebiyle Sayın Acun Ilıcalı’da davet edildi. Ve yayın konuğumuz oldu.

Yönetmen, Metin Yazarı, İçerik ve Konsept Geliştirme, 40 Dakika, TRT Eba TV

Fragman:
Resimler
bottom of page